Nasze realizacje

Historia Grupy DAHER sięga 1863 roku, a działalność w Polsce prowadzimy od ponad 10 lat. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście do każdego zlecenia gwarantuje fachową i pewną realizację najbardziej skomplikowanych zleceń. Między innymi dlatego DAHER PROJECTS Sp. z o. o. należy do liderów na rynku transportu ładunków o dużych gabarytach i masach. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi realizacjami.


Stacja elektroenergetyczna w Mikułowej

Stacja elektroenergetyczna 400/220/110 kV w Mikułowej (woj. dolnośląskie) jest pierwszą w Polsce rozdzielnią pracującą na napięcie 400 kV i jednocześnie jedną z ważniejszych stacji łączących systemy energetyczne między Polską, Czechami i Niemcami. Jest to jedna z ponad 100 stacji elektroenergetycznych na najwyższe napięcia należących do krajowego systemu przesyłu energii elektrycznej w Polsce. Jego operatorem jest spółka skarbu Państwa - Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.(PSE).

Stacja Mikułowa została oddana do eksploatacji w 1960 r., a w 2014 roku została rozpoczęta jej kolejna modernizacja. Przewiduje ona projekt, budowę, dostawę i montaż przesuwników fazowych, czyli specjalnych transformatorów, umożliwiających regulację kąta napięcia, a przez to zmianę rozpływów mocy w systemie. Ich montaż ma za zadanie zwiększenia bezpieczeństwa pracy oraz zdolności wymiany pomiędzy systemami elektroenergetycznymi Polski i Niemiec.

Transport przesuwników fazowych, z których każdy ważył aż 292 tony, zrealizowany został przez firmę HEAVY CARGO + SERVICE Sp. z o. o. (obecnie DAHER PROJECTS Sp. z o. o.). W sumie dostarczyliśmy komplet ośmiu urządzeń - ich łączna masa wynosiła aż 2 336 ton!

Elektrownia w Kozienicach

Elektrownia w Kozieniach to pierwsza pod względem wytwarzanej mocy elektrownia opalana węglem kamiennym w Polsce. Obecnie należy ona do spółki "Enea Wytwarzanie" i swoją historią sięga aż do 1968 roku, kiedy to zaczęto budowę 6 bloków energetycznych o mocy 200 MW. W 2015 roku moc zainstalowanych urządzeń wynosiła około 3000 MW.

Obecnie trwa budowa nowego bloku energetycznego o mocy 1075 MW wartego ponad 6 mld zł, który zmniejszy emisję zanieczyszczeń do środowiska oraz koszty wytwarzania energii. Inwestycja ta zwiększy moc elektrowni o około 30% - po uruchomieniu będzie ona dysponować mocą ok. 4000 MW. Będzie to stanowić ok. 13% wytwarzanej energii elektrycznej w Polsce. Termin zakończenia budowy planowany jest na 2017 rok.

Transport 11 komponentów na miejsce budowy Elektrowni został zrealizowany przez firmę HEAVY CARGO + SERVICE Sp. z o. o. (obecnie DAHER PROJECTS Sp. z o. o.).

Wśród transportowanych elementów znalazły się:

Created by Mind Group